0912 479 65 37 - 021 - 66 39 92 79 - 66 39 92 89
آب خوردگی ایسیو یکی از مشکلات شایعی می باشد که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید. تعمیر ایسیو آبخورده از مشکل ترین حوضه تعمیرات ایسیو می باشد. در این مقاله به مشکلات ناشی از آب خوردگی ایسیو خواهیم پرداخت.

 

چرا باید از برخورد آب به ایسیو جلوگیری کنیم ؟

از آنجاییکه ایسیو یا کامپیوتر خودرو یک برد الکترونیکی می باشد، لذا همانند تمامی بردهای الکترونیکی آب خوردن به آن سبب خرابی برد می شود. اما سوال اصلی اینجاست که آب چه مشکلی را برای برد ایسیو ایجاد می کند؟

در اثر برخورد آب به ایسیو چه اتقاقی می افتد؟

شاید برای شما جالب باشد که آب صد در صد مقطر و بدون ناخالصی عملا هیچ مشکلی را برای بردهای الکترونیکی ایجاد نمی کند. در واقع یون های ریز و ناخالصی نقش اصلی در خرابی ایسیو را ایفا می کنند. این یونها در کنار هم تشکیل یک زنجیره یونی را می دهند که رسانای الکترونیکی می باشد. این رسانا سبب اتصال کوتاه بین بخش های مختلف برد ایسیو آب خورده شده و سبب اختلال در عملکرد ایسیو می شود. 

تعمیر ایسیو آب خورده

ایسیو چگونه آب می خورد؟

مهم ترین دلیل آب خوردگی ایسیو موتورشویی می باشد. بطورکلی موتورشویی سبب ایجاد مشکلات عدیده ای برای خودرو می شود. علاوه بر ایجاد مشکل برای ایسیو، در برخی اوقات شاهد از کارافتادن و عدم عملکرد سنسورها در اثر برخورد آب با فشار به آنها می باشیم. این مشکلات ممکن است حتی یکی دو روز بعد از موتورشویی نیز مشاهده نشود. بعضا در برخی موارد مشاهده شده که یک هفته بعد از موتورشویی در عملکرد خودرو و ایسیو خللی بوجود آمده است. 

در برخی موارد عدم آب بندی مناسب و جایگاه و موقعیت بد ایسیو نیز سبب آب خوردن آن می شود. برای مثال نود مالتی پلکس سمند CCN یکی از این موارد می باشد. این نود که در زیر پای راننده و به صورت افقی قرار گرفته در اثر بارش شدید باران دچار آب خوردگی می شود.

مشکلات ناشی از آبخوردگی ایسیو

آبخوردگی ایسیو می تواند سبب اخلال در کارکرد ایسیو شود. در برخی مواقع سبب عدم کارکرد عملگرهای خودرو نظیر عدم گاز خوردن، عدم کارکرد استپر موتور، یکسرگی یا از کار افتادن انژکتورها و … شود. در موارد دیگری می تواند منجر به عدم کارکرد سنسورهای مرتبط با ایسیو نظیر سنسور اکسیژن و … شود. اما در بدترین حالت که اتفاقا بیشترین احتمال وقوع را هم دارد، ممکن است منجر به عدم روشن شدن خودرو شود.

تعمیر ایسیو آبخورده

تعمیر ایسیو آبخورده یکی از پیچیده ترین بخش های تعمیرات ایسیو می باشد. لذا تعمیرات آن نیاز به دقت نظر، تخصص و تجربه فراوان در این زمینه دارد. از آنجاییکه ایسیو های آب خورده همانند یک فرش پوسیده می باشند، لذا ممکن است در اثر تعمیرات غیر اصولی و اشتباه، نه تنها ایسیو تعمیر نشود، بلکه بطور کلی منجر به خرابی کلی ایسیو و نیاز به تعویض آن وجود داشته باشد. 

از آنجاییکه پیشگیری بهتر از درمان می باشد، در مرحله اول مرکز فنی آرمان خودرو به شما پیشنهاد می کند که از هرگونه اقدامی که منجر به آب خوردگی ایسیو شود پرهیز کنید. در صورتی که بنا به دلایلی ایسیو شما دچار آب خوردگی شد، از تعمیر آن توسط افراد ناشی پرهیز کنید. 

مرکز فنی آرمان خودرو این افتخار را دارد که در طول چندین ساله گذشته در زمینه تعمیر ایسیو آبخورده ، به مشتریان عزیز خدمات گسترده ای را ارائه داده است. چنانچه هرکدام از بردهای الکترونیکی خودرو شما دچار آب خوردگی شده است، نگران نباشید و با جهت انجام امور تعمیرات آن با ما در ارتباط باشید.

 

تلفن های مرکز فنی :

۰۲۱-۶۶۳۹۹۲۸۹

۰۲۱-۶۶۳۹۹۲۷۹

۰۹۱۲۴۷۹۶۵۳۷

این مطلب را به اشتراک بگذارید